تبلیغات
اخبار - عکس بازیگران - آموزش - مدل لباس - اعلام جزئیات خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم | وایمکس ایرانسل

اخبار - عکس بازیگران - آموزش - مدل لباس

یوسف

جستجو

 

اعلام جزئیات خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم | وایمکس ایرانسل

یکشنبه 11 بهمن 1388   09:25 ق.ظ

عرضه خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم از طریق وایمکس ایرانسل برای نخستین بار در ایران در هفت شهر آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق اعلام ایرانسل این سرویس نوین ایرانسل به مناسبت سی و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه مبارك فجر، برای اولین بار در ایران با پهنای باندهایی بین 64 کیلوبیت بر ثانیه تا 2 مگابیت بر ثانیه، در شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، کرج و مشهد مقدس راه‌اندازی و عرضه آن آغاز شد.
پس از تجربه ایرانسل در زمینه ارایه خدمات مختلف تلفن همراه، اکنون این اپراتور قصد دارد تجربه‌ای کاملاً متفاوت از اینترنت پرسرعت بی‌سیم را با سرویس جدید وایمکس و با کیفیتی مطلوب در اختیار کاربران اینترنت كشور قرار دهد. متقاضیان می‌توانند با استفاده از وایمكس ایرانسل و تنها از طریق یک مودم وایمکس و با استفاده از رایانه خود، به اینترنت پرسرعت بی‌سیم دسترسی داشته باشند.
بر اساس این گزارش مشتركان این سرویس نوین و منحصر به فرد همیشه و در هر مکانی که تحت پوشش شبکه وایمكس ایرانسل باشد، به اینترنت با سرعت و استانداردی مناسب دسترسی خواهند داشت. ایرانسل امکان دسترسی و بهره‌مندی از این سرویس منحصر به فرد را در تمامی شهرها و مناطقی که تحت پوشش شبکه وایمکس ایرانسل هستند، فراهم کرده است.

طبق اعلام، برای استفاده از وایمکس ایرانسل، نیازی به نزدیکی و یا دید مستقیم نسبت به آنتن ارسال کننده نیست و با بهره گیری از انواع مودم‌های وایمکس ایرانسل، امکان دسترسی به این سرویس چه در داخل ساختمان و چه در فضای باز فراهم خواهد بود.
هزینه اندک توسعه و نگه‌داری، مودم کوچک و قابل حمل، عدم تداخل امواج، امنیت بالای شبکه، یکپارچگی مودم، ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت گسترش شبکه انتقال داده، توسعه ظرفیت تجارت الکترونیک، عدم نیاز به کابل کشی و خطوط تلفن از جمله مزایا و برتری‌های فن‌آوری وایمکس به شمار می‌روند.
براساس این گزارش، ثبت‌نام آسان، عرضه پهنای باندهای مختلف بین 64 کیلوبیت بر ثانیه تا 2 مگابیت بر ثانیه بر اساس نوع درخواست کاربر، تنوع در نحوه پرداخت هزینه‌ها، امکان پرداخت هزینه اینترنت از طریق کارت‌های شارژ ایرانسل موجود در بازار، امکان استفاده از چندین مودم برای یک حساب و پرداخت متمرکز، بازپرداخت مبلغ خرید در صورت عدم رضایت کاربر و پشتیبانی نصب و راه‌اندازی مودم‌های وایمکس از جمله مزایای اشتراک وایمکس ایرانسل هستند.
طبق اعلام ایرانسل، در فاز بعدی، خدمات پیشرفته تلفن اینترنتی (VoIP) نیز به کاربران خانگی و تجاری وایمكس ایرانسل عرضه خواهد شد.
ایرانسل همچنین اعلام كرده كه مناسبت سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تعرفه‌های استفاده از سرویس وایمکس، از تاریخ 1 تا 22 بهمن‌ماه، به صورت تشویقی ارائه شده و پس از این تاریخ، مشتركان این سرویس می‌توانند در صورت تمایل و تا هر زمان که مایل باشند، با همان طرح تعرفه فعال به استفاده از سرویس وایمکس ایرانسل ادامه داده و یا در غیر این صورت، با انتخاب یکی از طرح‌های تعرفه تشویقی جدیدی که متعاقباً اعلام خواهد شد، نسبت به تغییر طرح تعرفه خود اقدام کنند.
طرح تعرفه در واقع بسته‌ای است متشکل از سرعتی که مشترك برای اتصال انتخاب می‌كند و میزان ترافیک ماهانه‌ای که مایل به استفاده از آن است، به‌عنوان مثال مشترکان، امکان انتخاب طرح تعرفه‌ای با سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه و ترافیک ماهانه 3 گیگابایت را خواهند داشت.
بنا بر اعلام کاربران وایمکس ایرانسل می‌توانند بر اساس تمایل خود نسبت به نحوه پرداخت، از میان دو گزینه اشتراک اعتباری و یا دائمی یکی را انتخاب کنند. همچنین تمامی کاربران این سرویس، صرف نظر از روش پرداخت انتخابی خود، می‌توانند در هر زمان به ریز صورتحساب و جزئیات استفاده خود از خدمات دسترسی داشته باشند.
تعرفه استفاده از وایمكس ایرانسل با سرعت 64كیلوبیت بر ثانیه با آبونمان رایگان، 100 ریال به ازای هر مگابایت تبادل اطلاعات به عنوان نرخ مصرف آزاد تعیین شده است.
هزینه آبونمان ماهیانه استفاده از این سرویس با سرعت 128كیلوبیت برثانیه با طرح تعرفه پایه به همراه 3 گیگابایت ترافیك رایگان 150هزار ریال و با ترافیك نامحدود 450هزار ریال است. این تعرفه برای سرعت 256 كیلوبیت بر ثانیه به همراه 3 گیگابایت ترافیك رایگان 290هزار ریال و با ترافیك نامحدود 850هزار ریال است.
هزینه آبونمان ماهیانه سرویس وایمكس ایرانسل با سرعت 512 كیلوبیت بر ثانیه با 4 گیگابایت ترافیك رایگان 350هزار ریال و با ترافیك نامحدود یک میلیون و 200هزار ریال خواهد بود.
هزینه آبونمان ماهیانه این سرویس برای سرعت 1 مگابیت بر ثانیه با طرح تعرفه پایه به همراه 10 گیگابایت ترافیك رایگان 800 هزار ریال و برای استفاده با ترافیك نامحدود دو میلیون ریال است. این تعرفه برای سرعت 2 مگابیت برثانیه با 20 گیگابایت ترافیك رایگان، یک میلیون 400هزار ریال و با ترافیك نامحدود سه میلیون و 600هزار ریال است.
گفتنی است امكان استفاده از ترافیك اضافه با تعرفه 100ریال به ازای هر مگابایت به عنوان نرخ مصرف آزاد و یا خرید بسته های افزایشی 1، 2، 3، 5 و یا 10 گیگابایتی برای تمامی مشتركین اعتباری و دائمی وایمكس ایرانسل فراهم شده است.
بر اساس این گزارش زمانی که میزان مصرف مشترك یكی از طرح‌های تعرفه پایه، بیش از میزان حجم اینترنت قابل دسترس در طرح تعرفه انتخابی وی باشد یا زمانی که وی احتمال می‌دهد در یك بازه زمانی نیاز به حجم بیشتری ترافیك خواهد داشت، می‌تواند میزان ترافیك طرح تعرفه پایه خود را با استفاده از بسته افزایشی، اضافه كند.
بسته‌های افزایشی وایمکس ایرانسل حجم مشخصی از میزان دسترسی به اینترنت هستند که به وسیله آن‌ها می‌توان با بهای تخفیفی و برای مدت زمانی محدود، حجم ترافیک طرح تعرفه اولیه انتخابی خود را افزایش داد. به عنوان مثال، مشتركان وایمكس ایرانسل با سرعت 64كیلوبیت بر ثانیه می‌توانند با پرداخت مبلغ 72هزار و 816 ریال یك بسته افزایشی یك گیگابایتی خریداری و استفاده کنند.
براساس این اطلاعیه، در حال حاضر مودم‌های وایمکس ایرانسل در دو نوع داخلی و فضای باز عرضه می‌شوند که مودم‌های داخلی، با ابعادی کوچکتر و قابلیت نصب و کاربرد بسیار آسان، متناسب با فضای منزل و یا دفاتر کار کوچک طراحی شده اند.
مودم فضای باز که در خارج از ساختمان نصب می‌گردد، به علت قدرت بالا در دریافت و ارسال امواج، برای مکان‌هایی که به علت فشردگی ساختمان‌ها، پیچیدگی ساخت و ساز و یا دلایل دیگر، فرکانس‌ها ضعیف‌تر است، طراحی شده و توصیه می‌شود.
بر اساس این گزارش درحال حاضر مودم داخلی ایرانسل با بهای یک میلیون و 100هزار ریال و مودم فضای باز با بهای دو میلیون و 200هزار ریال به متقاضیان عرضه می‌شود.
بنا بر اعلام اطلاعات بیش‌تر درخصوص فن‌آوری وایمكس، نحوه ثبت نام و پرداخت، طرح‌های تعرفه متنوع، بسته‌های افزایشی و مصرف آزاد، نحوه تهیه مودم، نقشه مناطق تحت پوشش و فهرست فروشندگان مجاز سرویس وایمكس ایرانسل در وب سایت رسمی این شركت به نشانی

کد:
www.irancell.ir

قابل مشاهده است.
همچنین كارشناسان مركز تماس ویژه وایمكس ایرانسل با شماره تلفن 707 برای تماس از خطوط ایرانسل و 09377070000 برای تماس از سایر خطوط در تمامی ساعات شبانه روز و هفت روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات متقاضیان سرویس وایمكس ایرانسل و خدمات مربوط به آن هستند.


8 وایمکس ایرانسل و پرسش‌های بی‌پاسخ

شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل - ام تی ان دیروز با ارسال خبری به رسانه‌های گروهی از راه‌اندازی سرویس وایمکس در هفت شهر کشور خبر داد؛ خبری که به بسیاری از سوالات کلیدی مخاطب پاسخ نمی‌دهد.
در خبر مورد نظر به هیچ وجه اشاره‌ای به نقاط تحت پوشش این سرویس نشده‌ و تنها به این توضیح بسنده شده که «کسانی که اطلاعات بیشتری در این رابطه می‌خواهند به سایت این شرکت مراجعه کنند».
جالب آنکه پس از اینکه به توصیه خبر به سایت مراجعه می‌شود، در نقشه پهناور تهران بزرگ تنها قسمت‌هایی از حاشیه‌های شمال شرقی، جنوب شرقی، شمال غربی، جنوب غربی و قسمت محدودی از مناطق مرکزی شهر تهران با رنگ سبز مشخص شده که نماد پوشش مناسب فضای داخلی سرویس وایمکس است. البته اطراف این رنگ سبز با رنگ‌های زرد و قرمز احاطه شده که به ترتیب هر کدام نماد پوشش فضای داخلی ضعیف ولی فضای خارجی خوب و پوشش فضای داخلی و خارجی ضعیف است.
موضوع دیگر این است که براساس پروانه اپراتورهای وایمکس، آنها باید پس از 9 ماه از زمان دریافت پروانه آن هم به شرط مهیا بودن تمامی امکانات اقدام به ارایه سرویس کنند. حال که ایرانسل پس از اتمام مهلت 9 ماهه تنها در برخی از مناطق شهری اقدام به ارایه سرویس کرده این سوال مطرح می‌شود که این اقدام برای فرار از جریمه شدن توسط رگولاتوری بوده است؟
در قسمت دیگری از خبر ارایه وایمکس به برخی از مزیت‌های سرویس وایمکس اشاره شده که عدم نیاز به کابل‌کشی (احتمالا تلفن ثابت) و کوچک و قابل حمل بودن مودم به عنوان مزیت های این سرویس یاد شده است.
در تماسی تلفنی با یکی از نمایندگان فروش وایمکس ایرانسل که آدرس آنها در سایت این شرکت اعلام شده، مشخص شد که مودم 110 هزار تومانی وایمکس این شرکت کاربر را از خط تلفن ثابت بی‌نیاز می‌کند اما مشترک به کابل برق شهری برای روشن کردن مودم محتاج می‌شود و این یعنی شما نمی‌توانید در مکان‌هایی که برق شهری ندارید، از این سرویس استفاده کنید.
علاوه بر این، آنطور که نماینده فروش شرکت می‌گوید اندازه این مودم حدودا نصف کله قند است! که طبیعتا اندازه یک مودم قابل حمل نیست.
نکته جالب‌تر اینکه دیروز معاون رگولاتوری در خبری اعلام کرد که تعرفه سرویس های وایمکس به زودی از سوی این سازمان مصوب می‌شود که گویا ایرانسل با اعلام تعرفه سرویس وایمکس خود قبل از مصوب شدن در رگولاتوری، دست پیش گرفته تا بتواند تعرفه‌های مورد نظر خود را برای ارایه این سرویس بر کرسی بنشاند.
سوال دیگری که در این رابطه مطرح است، اینکه آیا مشترکان می‌توانند با استفاده از سایر مودم های وایمکس به شبکه متصل شوند یا نوع سیستمی که در شبکه به کار گرفته شده به نحوی طراحی شده که حتما باید از مودم‌هایی که توسط ایرانسل عرضه می‌شود، استفاده کرد.تمامی اینها مواردی است که انتظار می‌رفت روابط عمومی شرکت ایرانسل فرصت طرح‌شان را در یک برنامه خبری فراهم می‌کرد، نه اینکه صرفا با ارسال یک خبر، اتفاقی با این اهمیت را پشت سر بگذارد.
لازم به توضیح است که دیروز برای دریافت جواب سوال‌هایی که در این نوشته مطرح شده بارها با مدیر محترم روابط عمومی ایرانسل تماس حاصل شد که تمامی تماس‌ها بی‌پاسخ ماند.


نوشته شده توسط : یوسف