تبلیغات
اخبار - عکس بازیگران - آموزش - مدل لباس - انتقاد از غیبت اعتراضی گروهی از دانشجویان در امتحانات

اخبار - عکس بازیگران - آموزش - مدل لباس

یوسف

جستجو

 

انتقاد از غیبت اعتراضی گروهی از دانشجویان در امتحانات

چهارشنبه 16 دی 1388   09:31 ق.ظ


معاون آموزشی وزارت بهداشت با انتقاد از بی توجهی به قداست موضوع آموزش و تولید علم و فکر و فضای بوجود آمده برای طرح موضوع لغو کلاسها و امتحانات گفت: دانشجویانی که به وظایف آموزشی خود عمل نکرده اند به خود اجازه می دهند که موضوع لغو امتحانات را مطرح کنند اما باید بدانند احدی حق ندارد ثانیه ای از مسیر توانمند آموزش را هدر دهد.

به نقل از مهر، دکتر محمدعلی محققیبا انتقاد از بی توجهی به قداست موضوع آموزش و تولید علم و فکر گفت:

متاسفانه از سوی افرادی که هویت مشخصی ندارند به مکان مقدس کلاس بی حرمتی می شود و کلاس را تعطیل می کنند. چرا که مقدس بودن کلاس کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در حالی که در نظام ارزشی ما آموزش از اهمیت زیادی برخوردار است دانشجویی به خود اجازه می دهد که در کلاس غیبت کند و یا توطئه کند تا امتحانات را عقب بیاندازد. این دانشجو از نظر ما معتبر نیست.

معاون وزیر بهداشت گفت: امام (ره) گفته اند دانشجویان باید در صحنه ها حاضر باشند اما نقض غرض نشود منظور همه صحنه های علمی و آموزشی و فرهنگی و سیاسی است.

بر اساس گزارشهایی که در منابع خبری دانشجویی منتشر شده است، دانشجویان برخی دانشگاههای ایران درحمایت از دانشجویانی که دستگیر شده و یا در نا آرامی های اخیر مورد خشونت قرار گرفته اند از حضور در امتحانات سر باز زده اند.

این در حالیست که مسئولان و دست اندر کاران امور دانشگاهها ضمن مخالفت با به این اقدام دانشجویان، گفته اند که با دانشجویانی که نسبت به لغو امتحانات تلاش کنند برخورد می شود.

بر اساس گزارش ها، حسین نادری منش، معاون آموزشی وزارت علوم دراین باره گفت که برای دانشجویانی که با عدم حضور در امتحانات، خلاف قانون عمل کنند، غیبت غیر مجاز و نمره صفر منظور می شود.

آقای نادری منش همچنین گفت:" اگر شرکت نکردن دانشجویان در امتحانات در راستای جریانات اخیر باشد برخوردهایی فراتر برایشان در نظر گرفته خواهد شد."

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز با بیان اینكه امتحانات طبق تقویم آموزشی اجرا می‌شود تأكید كرد كه هیچ‌گونه تغییری در امتحانات صورت نمی‌گیرد.

محمدتقی بطحایی رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس اظهار داشت: امتحانات دانشگاه طبق اعلام قبلی برگزار می‌شود و با افرادی كه در امتحانات شركت نكنند، طبق مقررات رفتار خواهد شد.

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با تأكید بر اینكه تقویم دانشگاه برای ما مانند نماز و كلاس درس اهمیت دارد، افزود: هیچ تغییری در برنامه آموزشی دانشگاه خواجه‌نصیر صورت نمی‌گیرد و امتحانات نیز طبق تقویم آموزشی اجرا می‌شود.

در همین حال دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر در اعتراض به وقایع اخیر و بازداشت گسترده دانشجویان از جمله دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر بیانیه ای صادر کردند.به گزارش خبرنامه امیرکبیر این دانشجویان در بیانیه خود اعلام کردند که تا زمان آزادی همکلاسی هایشان در امتحانات شرکت نخواهند کرد.

سایت الف که به احمد توکلی تعلق دارد، نوشته:" امتحانات دانشجویان رشته های پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی دانشگاه تهران به دلیل افراط گری های برخی دانشجویان به تعویق افتاده است."


نوشته شده توسط : یوسف